Sysmän Säästöpankin seurakisat 15.8.2019

SEURAKISAT 15.8.2019 YHTEISTYÖKUMPPANINA SYSMÄN SÄÄSTÖPANKKI

TULOKSET

T5 PITUUS

1.Eedla Kojola 1.91

2.Iida Vastamäki 1.76

3.Silja Tonteri 1.61

4.Milla Liukkonen 1.49

5.Ella Parkkinen 1.44

6.Annu Kobayashi 1.28

T5 60M

1.Ella Parkkinen 13,5

2.Eedla Kojola 13,8

3.Silja Tonteri 14,8

4.Iida Vastamäki 15,0

5.Annu Kobayashi 15,9

6.Milla Liukkonen 17,0

7.Emma Liukkonen 33,4

P5 PITUUS

1.Rene Hynninen 1.54

2.Jore Kojola 1.23

P5 60M

1.Rene Hynninen 15,6

2.Jore Kojola 18,1

T7 PITUUS

1.Anna Vastamäki 2.17

T7 60M

1.Anna Vastamäki 13,3

P7 PITUUS

1.Elias Parkkinen 2.37

2.Lenni Tonteri 1.94

3.Samuel Miller 1.85

4.Roope Halmekoski 1.70

5.Masi Kojola 1.64

6.Tarmo Korhonen 1.27

P7 60M

1.Elias Parkkinen 11,8

2.Lenni Tonteri 13,5

3.Samuel Miller 13,9

4.Tarmo Korhonen 14,3

4.Roope Halmekoski 14,3

6...

Lue lisää

Kuljetus-ja jätehuolto Hynnisen seurakisat 1.8.2019

Kuljetus-ja jätehuolto Hynnisen seurakisat 1.8.2019

Tulokset:

400m

T5

  1. Ella Parkkinen 1.58,2
  2. Eedla Kojola 2.05,7
  3. Milla Liukkonen 2.59,5
  4. Annu Kobayashi 3.09,8

P5

  1. Rene Hynninen 2.16,4
  2. Tiitus Kettu 2.26,1
  3. Lenni Koskela 2.28,0
  4. Jore Kojola 2.43,8

T7

  1. Elle Nieminen 1.48,5
  2. Lotta Koskela 2.00,4
  3. Taika Kettu 2.17,5

P7

  1. Elias Parkkinen 1.41,8
  2. Daniel Töllinen 1.59,1
  3. Arttu Töllinen 2.17,0
  4. Masi Kojola 2.31,5
  5. Tarmo Korhonen 4.01,1

T9

  1. Lina Nieminen 1.38,1
  2. Milla Virtanen 1.38,2
  3. Julia Mäyrä 2.06,8
  4. Iitu Palm 2.10,6

P9

  1. Otto Saarinen 1.34,6
  2. Roni Hynninen 1.52,1
  3. Emil Uurainen 2.02,1

600m

T11

  1. Suvi Fagerholm 2.28,2
  2. Olivia Miller 2.59,7
  3. Aada Mäyrä 3.01,2

T13

  1. Nella Koskela 2.38,8

Kuulantyöntö

T11  2,0kg

  1. Elina Yli-Talonen 5,94
  2. Vilma Salo 5,62
  3. Aada Mäyrä 4,75
  4. Olivia Miller 4,52
  5. Tiida Palm...
Lue lisää

MHY Päijät-Hämeen seurakisat 18.7.2019

MHY Päijät-Hämeen seurakisat 18.7

Tulokset 18.7.2019

T5 40m aitajuoksu

  1. Ella Parkkinen  11,2
  2. Eedla Kojola  11,5
  3. Milla Liukkonen  15,2
  4. Roosa Skyttä  34,9
  5. Emma Liukkonen 53,9

P5 40m aitajuoksu

  1. Rene Hynninen  14,4
  2. Lenni Koskela  21,6
  3. Jore Kojola  51,0

T7 40m aitajuoksu

  1. Lotta Koskela  9,6
  2. Emma Skyttä  10,3
  3. Hilla Hynynen  10,6
  4. Elle Nieminen 10,7

P7 40m aitajuoksu

  1. Elias Parkkinen  9,4
  2. Tarmo Korhonen  11,9
  3. Masi Kojola  13,2

T9 40m aitajuoksu (50cm)

  1. Milla Virtanen  10,5
  2. Lina Nieminen 10,6
  3. Julia Mäyrä  11,5

P9 40m aitajuoksu (50cm)

  1. Roni Hynninen  10,6

T11 60m aitajuoksu (60cm)

  1. Olivia Miller 13,7
  2. Tiida Palm  13,9
  3. Saana Parkkinen  14,4
  4. Eline Yli-Talonen  14,8
  5. Aada Mäyrä  15,2

T13 60m aidat (76,2cm)

  1. Nella Koskela  14,8

P13 60m aidat (76,2cm)

  1. Veeti Yli-Talonen  13,0
  2. Joona Park...
Lue lisää

Ansioniemen Sähkö- seurakisat 4.7

Seurakisat 4.7.2019 yhteistyökumppanina Ansioniemen sähkö Oy

Tulokset

T5 150m

  1. Eedla Kojola 37,3
  2. Ella Parkkinen 39,2
  3. Silja Tonteri 42,5
  4. Iida Vastamäki 43,5
  5. Milla Liukkonen 48,5
  6. Emmi Järvinen 57,5
  7. Venla Rantala 1,08
  8. Emma Liukkonen 1,25

P5 150

  1. Rene Hynninen 40,5

T7 150M

  1. Lotta Koskela 31,5
  2. Elle Nieminen 33,8
  3. Anna Vastamäki 35,3
  4. Eevi Heinonen 40,9

P7 150M

  1. Elias Parkkinen 29,9
  2. Aleksi Heinonen 34,6
  3. Lenni Tonteri 35,5
  4. Samuel Miller 36,5
  5. Tarmo Korhonen 37,2
  6. Veeti Rantala 43,7
  7. Masi Kojola 44,5
  8. Roope Halmekoski 45,5

T9 150M

  1. Lina Nieminen 29,2
  2. Milla Virtanen 30,1
  3. Julia Mäyrä 32,5

P9 150M

  1. Marius Vihermaa 29,5
  2. Roni Hynninen 30,4
  3. Eemil Uurainen 31,7

T11 150M

  1. Olivia Miller 27,7
  2. Vilma Salo 28,8
  3. Saana Parkkinen 29,4
  4. Aada Mäyrä 31,1

T13 200M

  1. Nella Koskela 36,4

P13 200M

  1. Joona Pa...
Lue lisää

Hippokisojen 6.6.2019 tulokset

Hippokisojen 6.6.2019 tulokset

JUOKSUT

T4  40m

  1. Annu Kobayashi 11,2
  2. Iida Vastamäki 11,7
  3. Hilma Palm 11,9
  4. Venla Rantala 13,3
  5. Emma Liukkonen 17.2
  6. Vilja Palm 19,2
  7. Iiris Kähönen 38,2

P4  40m

  1. Oliver Noronen 10,9
  2. Akseli Pesonen 12,8
  3. Jore Kojola 13,9
  4. Joona Kaukiainen 14.0
  5. Santtu Tuominen 18,6
  6. Mauno Pesonen 23,2

 T5 40m

  1. Eedla Kojola 9,6
  2. Ella Parkkinen 9,7
  3. Silja Tonteri 10.3
  4.  Nonna Hölttä 11.0
  5.    Milla Liukkonen 11,3
  6.  Sofia Pölkki 11,9

  P5 40m

  1. Rene Hynninen 9,9
  2. Leevi Mäntynen 12,3
  3. Kasper Heikkonen 13,4

T6 40m

  1. Anna Vastamäki 9,1
  2. Mimosa Rönkkö 9,3
  3. Eevi Heinonen 9,6
  4. Jasmin Salminen ja Aada Noronen 9,8

      6,   Emma Virlander 10,8

  1. Anni Kallio 11,2
  2. Elsi Kallio 12,5

P6  40m

  1. Aleksi Heinonen 9,0
  2. Tarmo Korhonen 9,2
  3. Roope Halmekoski 10,3
  4. Veeti Rantala 10,6
  5. Masi Kojola 10,9

T7  40m   ...

Lue lisää

Rautakauppala 23.5.2019 seurakisojen tulokset

Rautakauppala 23.5 seurakisojen tulokset

juoksut

T5 40m

  1. Eedla Kojola 9,7
  2. Ella Parkkinen 10,2
  3. Milla Liukkonen 11,1
  4. Iida Vastamäki 11,6
  5. Emma Liukkonen 18,4

P5 40m

  1. Rene Hynninen 10,3
  2. Jore kojola 39,6

T7 40m

  1. Elle Nieminen 8,7
  2. Anna Vastamäki 9,4

P7 40m

  1. Elias Parkkinen 7,7
  2. Lenni Tonteri 8,8
  3. Samuel Miller 9,3
  4. Aleksi Heinonen 9,7
  5. Roope Halmekoski 10,0
  6. Masi Kojola 11,0

T9 40m

  1. Iitu Ylönen 8,0
  2. Milla Virtanen 8,1
  3. Lina Nieminen 8,5
  4. Julia Mäyrä 8,7

P9 40m

  1. Roni Hynninen 7,8
  2. Eemil Uurainen 8,4

T11 60m

  1. Olivia Miller 10,7
  2. Saana Parkkinen 11,0
  3. Tiida Palm 11,3
  4. Aada mäyrä 12,1

P13 60m

  1. Joona Parkkinen 11,9

T15 100m

  1. Viivi Kupiainen 15,9

Hypyt

T5 pituus

  1. Ella parkkinen 1,68
  2. Eedla Kojola 1,62
  3. Milla Liukkonen 1,44
  4. Iida Vastamäki 1,37
  5. Emma Liukkonen 0,65

P5 pituus

  1. Rene Hynninen 1,37
  2. J...
Lue lisää

Maastojuoksut 2019

maastojuoksujen tulokset 8.5.2019

T5 600m

  1. Eedla Kojola 3.34,8
  2. Ella Parkkinen 3.52,4
  3. Silja Tonteri 4.16,3
  4. Milla Liukkonen 5.45,4
  5. Emma Liukkonen 8.34,9

P5 600m

  1. Rene Hynninen 4.54,8
  2. Jore Kojola 5.46,8

T7 600m

  1. Emma Virlander 4.09,8
  2. Minea Tamminen 4.48,9

P7 600m

  1. Matias Oros 3.02,0
  2. Aapo Leivo 3.28,5
  3. Lenni Tonteri 4.07,6
  4. Aleksi Heinonen 4.27,3
  5. Veeti Rantala 4.32,9
  6. Samuel Miller 4.35,5
  7. Masi Kojola 4.38,3
  8. Tarmo Korhonen 4.48,8

T9 1 km

  1. Milla Virtanen 5.39,7
  2. Julia Mäyrä 6.15,7

P9 1 km

  1. Roni Hynninen 5.35,3
  2. Eemil Uurainen 5.43,6
  3. Mico Tamminen 6.03,0

T11 1 km

  1. Saana Parkkinen 5.31,5
  2. Vilma Salo 5.33,4
  3. Olivia Miller 5.36,0
  4. Aada Mäyrä 5.45,2

P13 2 km

  1. Markus Porvari 9,42,3
  2. Eelis Hynninen 11.48,1

T13 1 km

  1. Alina Koskinen ja Iida Olkkonen 13.19,5

T15 2 km

  1. Emilia Fågel 11.05,6
  2. Noora Mäyr...
Lue lisää

Mestaruuskisojen tulokset 9.9.2018

SEURAN MESTARUUSKISOJEN  9.9.2018 TULOKSET

T5 40m

  1. Anna Vastamäki 9,5          
  2. Ella Parkkinen 10,4
  3. Eedla Kojola 10,7
  4. Silja Tonteri 11,5

T5 Pituushyppy

  1. Anna Vastamäki 1,85
  2. Eedla Kojola 1,72
  3. Ella Parkkinen 1,15
  4. Silja Tonteri 0,98

P5 40m

  1. Aleksi Heinonen 9.8
  2. Roope Halmekoski 9.9
  3. Rene Hynninen 11.0
  4. Masi Kojola 12.9
  5. Jore Kojola 18.7

P5 Pituushyppy

  1. Roope Halmekoski 1,80
  2. Aleksi Heinonen 1,54
  3. Masi Kojola 1,41
  4. Rene Hynninen 1,26
  5. Jore Kojola 0,71

P7 40m

  1. Elias Parkkinen 8.3
  2. Eemil Uurainen 8.9
  3. Lenni Tonteri 9.0
  4. Samuel Miller 10.7

P7 Pituushyppy

  1. Elias Parkkinen 2,40
  2. Eemil Uurainen 2,26
  3. Lenni Tonteri 1,96
  4. Samuel Miller 1,86

T9 40m

  1. Olivia Miller 7.8
  2. Vilma Salo 7.9
  3. Aada Mäyrä 8.4
  4. Julia Mäyrä 8.8

T9 Keihäs

  1. Vilma Salo 10,55
  2. Olivia Miller 7,41
  3. Aada Mäyrä 6,15
  4. Julia ...
Lue lisää

Seurakisat 23.8 tulokset

SEURAKISOJEN 23.8 TULOKSET

T5 60m

  1. Eedla Kojola 14.9
  2. Anna Vastamäki 14.9
  3. Ella Parkkinen 15.9
  4. Milla Liukkonen 18.8
  5. Iida Vastamäki 18.9

T5 Pituushyppy

  1. Anna Vastamäki 1.98
  2. Eedla Kojola 1.71
  3. Ella Parkkinen 1.37
  4. Milla Liukkonen 1.33
  5. Iida Vastamäki 0.95

P5 60m

  1. Aleksi Heinonen 14.2
  2. Roope Halmekoski 15.3
  3. Tarmo Korhonen 15.3
  4. Masi Kojola 16.8
  5. Rene Hynninen 17.3
  6. Jore Kojola 25.2

P5 Pituushyppy

  1. Roope Halmekoski 1.58
  2. Masi Kojola 1.47
  3. Tarmo Korhonen 1.33
  4. Aleksi Heinonen 1.25
  5. Rene Hynninen 1.11
  6. Jore Kojola 0.58

T7 60m

  1. Iitu Palm 14.2

P7 60m

  1. Elias Parkkinen 12.5
  2. Eemil Uurainen 12.7
  3. Samuel Miller 16.1

P7 Pituushyppy

  1. Eemil Uurainen 2.22
  2. Samuel Miller 2.10
  3. Elias Parkkinen 2.05

T9 60m

  1. Olivia Miller 11.0
  2. Vilma Salo 11.4
  3. Aada Mäyrä 11.5
  4. Julia Mäyrä 12.0

T9 Kolmiloikka

  1. Vi...
Lue lisää