27.6.2024 seurakisat – Kukkaviita Oy – TULOKSET

T5 40m

  1. Saima Pessala Lahti 9,9
  2. Olivia Hölttä JoPo 10,2
  3. Helmi Pesonen 10,4
  4. Seela Kääriäinen 10,8
  5. Sinna Hölttä 11,6
  6. Lilja Pölkki 12,8
  7. Saana Lahtinen 17,0

T5 PITUUS

  1. Saima Pessala Lahti 162
  2. Helmi Pesonen 144
  3. Olivia Hölttä JoPo 125
  4. Seela Kääriäinen 102
  5. Lilja Pölkki 099
  6. Sinna Hölttä 079
  7. Saana Lahtinen 078

P5 40m

  1. Pyry Järvinen PePo 11,5
  2. Matti Koivisto Lahti 11,7
  3. Ken Kojola 11,9
  4. Niilo Pessala Lahti 12,0
  5. Aapo Kantonen SySi 16,2
  6. Nino Nurminen Helsinki 16,7
  7. Aleksi Kilpinen 18,2
  8. Peetu Järvinen PePo 27,0

P5 PITUUS

  1. Ken Kojola 187
  2. Elmeri Ylönen 156
  3. Matti Koivisto Lahti 147
  4. Pyry Järvinen PePo 131
  5. Niilo Pessala Lahti 100
  6. Aapo Kantonen SySi 072
  7. Nino Nurminen Helsinki 062
  8. Aleksi Kilp...
Lue lisää

YLEISURHEILUN KILPAILUKALENTERI 2024

Kaikille osallistujille jaetaan sponsodein lahjoittamat osallistumispalkinnot! Kursivoidut lajit palkintolajeja, kolme parhaalle jaetaan mitalit.
Pidätämme oikeuden muutoksiin!

16.5 SEURAN MESTARUUSMAASTOT KLO 17.30 SORIKSELLA

6.6 HIPPOKISAT

27.6 SEURAKISAT KLO 18 URHEILUKENTÄLLÄ, SPONSORINA KUKKAVIITA OY
t/p 5-9 pituus, 40m
t/p 11-17: seiväs, kuula, 60m/100m
Aikuiset: kuula

18.7 SEURAKISAT KLO 18 URHEILUKENTÄLLÄ, SPONSORINA JPS PALVELUT OY
t/p 5-9 pallo ja 150m
t/p 11-17: pituus, 150m, kiekko
Aikuiset: kiekko

8.8 SEURAKISAT KLO 18 URHEILUKENTÄLLÄ, SPONSORINA HARTOLAN VANHEMPAINYHDISTYS RY
t/p5-9 pituus, 40m t/p
11-17, 60m/100m, keihäs, korkeus
Aikuiset: keihäs

22.8 SEURAKISAT KLO 18 URHEILUKENTÄLLÄ, SPONSORINA HARTOLAN APTEEKKI
t/p 5-9 pallo, 400m
t/p 11-17 60...

Lue lisää

6.6.2024 Hippo-kisat – TULOKSET

T4 40m

  1. Hölttä Sinna 12,8
  2. Toivanen Saimi 12,9
  3. Pölkki Lilja 13,0
  4. Nieminen Iris 14,3
  5. Vanhatalo Elsa 21,1
  6. Hölttä Aliisa JoPo 21,9
  7. Koskinen Lilja 29,4
  8. Hölttä Ilona JoPo 33,0
  9. Pesonen Senni 45,7

P4 40m

  1. Rantanen Mikke 12,0
  2. Koivisto Matti Lahti 12,1 ja Hartonen Otso JoPo 12,1
  3. Kilpinen Paavo 12,4
  4. Pessala Niilo Lahti 13,5
  5. Nieminen Viljo 13,9
  6. Koskinen Veikko 14,7
  7. Kauko Tommi SySi 16,6
  8. Kilpinen Aleksi 18,9
  9. Meiseri Noel JoPo 22,8
  10. Virtanen Teemu 23,9
  11. 11,5Eelis 27,3
  12. Lehtinen Luukas 32,9
  13. Suomalainen Sisu SySi 43,4

T5 40m

  1. Pessala Saima 9,7
  2. Suomalainen Aura SySi 9,8
  3. Hölttä Olivia JoPo 10,3
  4. Honkapuro Alexandra 10,4
  5. Vaarala Elsa 11,0 ja Pesonen Helmi 11,0
  6. Meiseri Neela JoPo 11,5
  7. Kaukiainen Mii...
Lue lisää

16.5.2024 Seuran Mestaruusmaastot – Rakennuspalvelu Jani Tonteri Oy – TULOKSET

T5 600m
1. Sinna Hölttä 4,36

P5 600m
1. Ken Kojola 6,46
2. Antti Mannila SySi 7,27

T7 600m
1. Blue Van La Parra 3,13

P7 600m
1. Elias Uusitalo SySi 2,53
2. Unto Ulmala 3,02
3. Eino Kilpinen 3,02

T9 1000m
1. Lili Raassina 6,24

P9 1000m
1. Jore Kojola 5,32

T11 1000m
1. Eedla Kojola 4,33
2. Milla Liukkonen 5,18
3. Vilma Mannila SySi 5,25
4. Nonna Hölttä 5,39
5. Vivi Raassina 5,50

Lue lisää

17.8.2023 Seurakisat – Hartolan Apteekki -TULOKSET

T5 400m
1. Alma Kilpinen 2.45,0
2. Seela Kääriäinen 2.48,9
3. Sinna Hölttä 3.17,8
4. Lilja Pölkki 4.19,6

T5 PALLO
1. Seela Kääriäinen 2,97
2. Lilja Pölkki 2,49
3. Sinna Hölttä 2,16
4. Alma Kilpinen 2,08
5. Elsa Vanhatalo 0,71

P5 400m
1. Matti Koivisto 3.12,8
Ken Kojola DNS

P5 PALLO
1. Elmeri Ylönen 5,07
2. Ken Kojola 4,95
3. Matti Koivisto 4,10
4. Paavo Kilpinen 3,94
5. Akseli Kilpinen 1,55

T7 400m
1. Helmi Mäkelä SySi 1.49,3
2. Emma Liukkonen 2.02,2

T7 PALLO
1. Helmi Mäkelä SySi 11,91
2. Emma Liukkonen 9,23

P7 400m
1. Jore Kojola 1.44,5
2. Unto Ulmala 1.49,1
3. Miika Koivisto 2.14,9
4. Toivo Vikman 2.32,3

P7 PALLO
1. Jore Kojola 16,63
2. Unto Ulmala 13,45
3. Eino Kilpinen 11,22
3. Miika Koivisto 9,26
4. Toivo Vikman 5,97

T9 400m
1. Eedla Kojola 1.23,7
2. Iida Salonen SySi 1.33,8
3. Sofia Pölkki 1...

Lue lisää