Mestaruuskilpailut 11.9.2022 tulokset

T5 40M
Alexandra Honkapuro 13,1
Alma Kilpinen 13,4
Olivia Hölttä 16,0

T5 PALLO
Alexandra Honkapuro   3,2
Alma Kilpinen   2,37
Olivia Hölttä   0,96

P5 40M
Unto Ulmala 10,8
Samu Liukkonen 20,9

P5 PALLO
Unto Ulmala   7,39
Ken Kojola   3,29
Samu Liukkonen   1,38

T7 40M
Iida Vastamäki   8,2
Emma Liukkonen   11,3

T7 PALLO
Iida Vastamäki   8,83
Emma Liukkonen   6,54

P7 40M
Jore Kojola   8,8

P7 PALLO
Jore Kojola   16,00

T9 40M
Ella Parkkinen   7,7
Anna Vastamäki   7,7
Eedla Kojola   7,8
Sofia Pölkki   8,1
Nonna Hölttä   8,7
Milla Liukkonen   9,1

T9 PITUUS
Eedla Kojola   302
Anna Vastamäki   295
Sofia Pölkki   294
Ella Parkkinen   263
Nonna Hölttä   248
Milla Liukkonen   226

T9 KUULA
Eedla Kojola   5,26
Anna Vastamäki   3,98
Sofia Pölkki   3,89
Ella Parkkinen   3,84
Milla Liuk...

Lue lisää

Tulokset seurakisat 18.8.2022 sponsorina Järvipesula

T5 400M

  1. Pesonen Lotta 02:41,4
  2. Kilpinen Alma 03:08,2
  3. Pesonen Helmi 03:19,1
  4. Kivelä Martta SySi 03:25,8

T5 PALLO

  1. Pesonen Lotta 3,47
  2. Kilpinen Alma 2,77
  3. Kivelä Martta SySi 2,60
  4. Pesonen Helmi 2,27
  5. Pihlaja Amanda Jopo 1,60
  6. Hölttä Olivia Jopo 0,89

P5 400M

  1. Kivelä Viljami SySi 02:14,3
  2. Ulmala Unto 02:14,9
  3. Pihlaja Joosua JoPo 02:24,6
  4. Tuominen Daniel Lahti 02:29,5
  5. Kojola Ken 03:34,2
  6. Eeli Kûlmasu 05:02,3

P5 PALLO

  1. Kivelä Viljami SySi 8,35
  2. Ulmala Unto 6,29
  3. Pihlaja Joosua JoPo 5,00
  4. Tuominen Daniel Lahti 4,21
  5. Kojola Ken 3,10
  6. Ylönen Elmeri 3,02
  7. Liukkonen Samu 1,57

T7 400M

  1. Vastamäki Iida 01:44,0
  2. Mäkelä Helmi SySi 01:51,9
  3. Liukkonen Emma 02:27,9

T7 PALLO

  1. Mäkelä Helmi SySi 8,84
  2. Liukkonen Emma 5,94

P7 400M

  1. Salonen Toivo SySi 01:41,2
  2. Kojola Jore 01:47,1
  3. Tuominen Santtu Lahti 03:38,4
... Lue lisää

Seurakisa tulokset 28.7.2022 Sponsorina Hartolan Vanhempainyhdistys ry.

T5 PITUUS
1.     Lotta Pesonen   146 
2.     Helmi Pesonen   061 
3.     Olivia Hölttä (JoPo)   020

P5 40M AJ.
1.     Unto Ulmala   12,2 
2.     Ken Kojola   21,6 
3.     Samu Liukkonen    01:11,0

P5 PITUUS
1.	Unto Ulmala			169
2.	Julius Kuusela (Nastola)   161
3.	Ken Kojola			055

T7 40M AJ.
1.	Lila Mäkinen (Hämeenlinnan Tarmo) 9,3
2.	Iida Vastamäki			9,4
3.	Venla Rantala			9,6
4.	Emma Liukkonen 		11,5
5.	Roosa Skyttä (Keimolan Kaiku) 12,8

T7 PITUUS
1.	Iida Vastamäki		255
2.	Lila Mäkinen (Hämeenlinnan Tarmo)	239
3.	Venla Rantala			210
4.	Emmi Järvinen (SySi)	199
5.	Emma Liukkonen 		166
6.	Roosa Skyttä (Keimolan Kaiku)	149

P7 40M AJ.
1.     Jore Kojola	10,9

P7 PITUUS
1.     Jore Kojola	225

T9 40M AJ.
1.	Iris Mäkinen (Hämeenlinnan Tarmo)	8,5
2...
Lue lisää

Seurakisa tulokset 14.7.2022 Sponsorina Hartolan Apteekki

T5 150M
1. Linna Vilma Tampereen Pyrintö   45,9
1. Pesonen Lotta   45,9
3. Kivelä Martta SySi   1.09,2
4. Pesonen Helmi   1.10,7
5. Kilpinen Alma   1.12,2

T5 PALLO
1. Linna Vilma Tampereen Pyrintö   5,16
2. Pesonen Lotta   3,36
3. Kaukiainen Miisa   2,75
4. Kilpinen Alma   2,57
5. Kivelä Martta SySi   2,00
6. Pesonen Helmi   1,65
7. Hölttä Olivia Joutsan Pommi   1,30

P5 150M
1. Kivelä Viljami Sysi   43,2
2. Ulmala Unto   44,6
3. Kojola Ken   1.13,5

P5 PALLO
1. Ulmala Unto   10,11
2. Kivelä Viljami SySi   8,93
3. Pihlaja Joosua Joutsan Pommi    4,15
4. Kojola Ken   3,70
5. Glad Henri   3,39
6. Liukkonen Samu   1,30

T7 150M
1. Vastamäki Iida   33,8
2. Liukkonen Emma   39,2

T7 PALLO
1. Järvinen Emmi SySi    10,36
2. Liukkonen Emma   6,60
3. Rantala Venla   6,50

P7 150M
1...

Lue lisää

Seurakisa 30.6.2022 tulokset, sponsorina Hartolan Kukkakauppa ja Hautaustoimisto

T5 40M
1. Ella Nurminen (SySi) 10,1
2. Lotta Pesonen 11,7
3. Alma Kilpinen  15,7
4. Helmi Pesonen 16,3
4. Senna Nurminen  16,3
6. Miisa Kaukiainen  16,9

T5 PITUUS
1. Ella Nurminen (SySi)   173
2. Miisa Kaukiainen  0,91
3. Alma Kilpinen   0,78
4. Senna Nurminen   0,65

P5 40M
1. Elias Uustalo (SySi)   9,6
2. Unto Ulmala    10,6
3. Mauno Pesonen   12,0
4. Iivo Jakobsson (Espoo)   14,1
5. Ken Kojola   15,6
6. Samu Liukkonen   24,7

P5 PITUUS
1. Elias Uusitalo (SySi)   188
2. Unto Ulmala   166
3. Ken Kojola    0,95
4. Iivo Jakobsson (Espoo)   0,77

T7 40M
1. Lila Mäkinen (Hämeenlinnan Tarmo)     8,8
2. Miira Rantahakala (SySi)     8,8
3. Emmi Järvinen (SySi)     9,3
4. Emma Liukkonen      9,4
5. Vima Nurminen     9,9
6. Isla Siniranta (SySi)     10,4

T7 PITUUS
1...

Lue lisää