Avoimet seuranmestaruusottelut + pituus ja keihäs

Hartolan Voima

26.09.2020

M 4-ottelu  100m

Loppukilpailu

1)   Seppo Hynninen                                             15,50            

2)   Kari Olkkonen                                              19,30             

     Jeremias Sankari                                           DNS              

N 4-ottelu  100m

1)   Jenna Tuominen                   IlmajKi                   15,40            

2)   Sari Olkkonen                                              15,90            

3)   Elina Kilpinen                                             16,00            

4)   Sanna Valjakka                                             16,70            

5)   Kerttu Vastamäki                                           16,80            

6)   Kristiina Harjula      ...

Lue lisää

Lasten seuranmestaruuskisat 18.9.2020

T5 40m

  1. Iida Vastamäki 9,6
  2. Emmi Järvinen 10,5
  3. Venla Rantala 10,9
  4. Iiris Kähönen 14,4

P5 40m

  1. Akseli Pesonen 10,1
  2. Jore Kojola 10,2
  3. Mauno Pesonen 15,0

T7 40m

  1. Ella Parkkinen 8,0
  2. Anna Vastamäki 8,1
  3. Eedla Kojola 8,8
  4. Silja Tonteri 9,3
  5. Nonna Hölttä 9,5
  6. Milla Liukkonen 10,1
  7. Lempi Kähönen 10,5

P7 40m

  1. Rene Hynninen 8,9
  2. Roope Halmekoski 9,5
  3. Masi Kojola 9,9

P9 60m

  1. Elias Parkkinen 11,0

T11 60m

  1. Olivia Miller 10,4
  2. Iitu Ylönen 10,5
  3. Vilma Salo 10,8
  4. Milla Virtanen 11,1
  5. Aada Mäyrä 12,0
  6. Julia Mäyrä 12,1

P11 60m

  1. Aleksi Ruoppi 9,7
  2. Roni Hynninen 11,3

T13 60m

  1. Saana Parkkinen 12,9

T5 pituus

  1. Iida Vastamäki 1,95
  2. Emmi Järvinen (SySi) 1,57
  3. Venla Rantala 1,23
  4. Iiris Kähönen 0,90

P5 pituus

  1. Akseli Pesonen 1,76
  2. Jore Kojola 1,71
  3. Mauno Pesonen 0,83

T7 pituus

  1. Anna Vastamä...
Lue lisää

Seurakisat 3.9.2020

Tulokset:

T5 pituus

  1. Iida Vastamäki 2,17
  2. Emmi Järvinen 1,74
  3. Oona Ylönen 1,30
  4. Venla Rantanen 1,29
  5. Emma Liukkonen 0,78

P5 pituus

  1. Akseli Pesonen 1,89
  2. Jyri Mäkinen 1,76
  3. Jore Kojola 1,37
  4. Mauno Pesonen 1,04

T7 pituus

  1. Anna Vastamäki 2,50
  2. Ella Parkkinen 2,49
  3. Eedla Kojola 2,42
  4. Sara Peltola 2,37 LA
  5. Milla Liukkonen 1,87

P7 pituus

  1. Roope Halmekoski 2,14
  2. Aleksi Heinonen 1,97
  3. Miika Olkkonen 1,92
  4. Masi Kojola 1,79
  5. Rene Hynninen 1,70
  6. Tarmo Korhonen 1,66

T11pituus

  1. Vilma Salo 3,72
  2. Olivia Miller 3,45
  3. Iitu Ylönen 2,53

P11 pituus

  1. Aleksi Ruoppi 3,55
  2. Roni Hynninen 3,03

P11 Seiväs

  1. Roni Hynninen 140

T13 pituus

  1. Olivia Fagerholm 3,96 JoPo
  2. Saana Parkkinen 3,03

Miehet pituus

  1. Jere Porvari 4,11
  2. Seppo Hynninen 3,92
  3. Toni Miller 3,50
  4. Jeremias Sankari 2,73

P9 korkeus

  1. Samuel Miller 8...
Lue lisää

Seurakisat 20.8.2020

Tulokset

T5 60m

  1. Iida Vastamäki 14,8
  2. Emmi Järvinen 16,4
  3. Iiris Kähönen 21,6
  4. Emma Liukkonen 22,1
  5. Alma Kilpinen 48,9

T5 Pallo

  1. Emmi Järvinen 6,18
  2. Iida Vastamäki 5,52
  3. Iiris Kähönen 3,88
  4. Emma Liukkonen 3,70
  5. Oona Ylönen 3,70
  6. Alma Kilpinen 0,76

T7 60m

  1. Anna Vastamäki 11,8
  2. Ella Parkkinen 12,3
  3. Eedla Kojola 12,6
  4. Silja Tonteri 13,7
  5. Lempi Kähönen 13,8
  6. Nonna Hölttä 14,0
  7. Eevi Heinonen 14,2
  8. Milla Liukkonen 14,5
  9. Julia Mäkinen 14,7
  10. Sofia Pölkki 15,0

T7 Pallo

  1. Eedla Kojola 12,82
  2. Sofia Pölkki 10,80
  3. Eevi Heinonen 10,64
  4. Anna Vastamäki 9,44
  5. Ella Parkkinen 8,53
  6. Nonna Hölttä 8,37
  7. Lempi Kähönen 8,21
  8. Silja Tonteri 6,87
  9. Milla Liukkonen 6,32
  10. Julia Mäkinen 5,40

T9 60m

  1. Ella Sjöblom (NastNa) 11,8

T9 3-loikka

  1. Ella Sjöblom (NastNa) 6,29

T9 Keihäs

  1. Ella Sjöblom (NastNa) 12,01

T11 1...

Lue lisää

Seurakisat 6.8.2020

Tulokset:

T5 40m aj

  1. Iida Vastamäki 12,5
  2. Emmi Järvinen 16,7

T5 400m

  1. Iida Vastamäki 2.15,6
  2. Emmi Järvinen 2.43,6
  3. Emma Liukkonen 3.08,4

T5 Pituus

  1. Iida Vastamäki 1,59
  2. Emmi Järvinen 1,58
  3. Emma Liukkonen 0,60

T7 40m aj

  1. Anna Vastamäki 10,0
  2. Silja Tonteri 11,1
  3. Eedla Kojola 11,2
  4. Milla Liukkonen 12,0
  5. Nonna Hölttä 19,5
  6. Ella Parkkinen 21,7

T7 400m

  1. Anna Vastamäki 1.45,1
  2. Ella Parkkinen 1.50,1
  3. Eedla Kojola 1.51,5
  4. Silja Tonteri 2.01,9
  5. Milla Liukkonen 2.02,6
  6. Nonna Hölttä 2.13,5
  7. Lempi Kähönen 2.31,2

T7 Pituus

  1. Anna Vastamäki 2,46
  2. Ella Parkkinen 2,45
  3. Eedla Kojola 2,26
  4. Silja Tonteri 2,09
  5. Milla Liukkonen 2,02
  6. Nonna Hölttä 1,60
  7. Lempi Kähönen 1,48

T9 40m aj

  1. Lotta Koskela 10,6

T9 1000m

  1. Lotta Koskela 6.40,5

T9 Pituus

  1. Lotta Koskela 2,83

T11 60m aj

  1. Vilma Salo 12,...
Lue lisää

Tulokset Seurakisat 23.7.2020

Tulokset:

T5 150 m

  1. Ida Vastamäki 1.39,8
  2. Emmi Järvinen 1.49,8
  3. Emma Saarinen 1.50,5
  4. Emma Liukkonen 2.00,1

T5 Pallonheitto

  1. Emma Liukkonen 4,95
  2. Ida Vastamäki 4,60
  3. Emmi Järvinen 4,02
  4. Emma Saarinen 2,93

T7 150 m

  1. Anna Vastamäki 31,8
  2. Elle Nieminen 31,9
  3. Ella Parkkinen 33,3
  4. Eedla Kojola 33,8
  5. Eevi Heinonen 36,2
  6. Milla Liukkonen 38,5
  7. Julia Mäkinen 40,5
  8. lempi Kähönen 40,7

T7 Pallonheitto

  1. Eevi Heinonen 10,49
  2. Eedla Kojola 9,09
  3. Elle Nieminen 9,05
  4. Anna Vvastamäki 8,06
  5. Julia Mäkinen 6,74
  6. Ella Parkkinen 6,41
  7. Lempi Kähönen 5,52
  8. Milla Liukkonen 4,97

T9 150 m

  1. Lina Nieminen 28,2
  2. Lotta Koskela 32,7

T9 Korkeus

  1. Lina Nieminen ...
Lue lisää

Avointen aluekilpailujen 9.7.2020 tulokset

Hartolan avoimet aluekilpailut 9.7.2020

M Seiväs 1) Jukka-Pekka Hassinen RunClub 265.

M Kuula 1) Jussi Tukeva JalasjJa 14,68.

N Pituus 1) Edith Berden HKV 5,50.

N Kuula 1) Sari Olkkonen 7,89, 2) Mari Lehtosaari-Miller 5,93.

P9 Seiväs 1) Jyvä-Kasperi Koskela RiihimKi 175.

P9 Pituus 1) Veeti Seppälä NastNa 3,60, Tomas Mäkinen LahdA, Elias Parkkinen .

P9 Kuula 1) Jyvä-Kasperi Koskela RiihimKi 7,05, 2) Veeti Seppälä NastNa 4,89, Tomas Mäkinen LahdA DNS.

T9 Pituus 1) Viola Mäkinen HämeenlTa 3,09, 2) Lina Nieminen 3,02, 3) Iris Mäkinen HämeenlTa 2,77, 4) Lotta Koskela 2,73, 5) Elle Nieminen 2,48.

T9 Kuula 1) Viola Mäkinen HämeenlTa 5,01, 2) Lina Nieminen 4,87, 3) Iris Mäkinen HämeenlTa 3,53.

P11 Seiväs 1) Roni Hynninen HartVoi 115.

P11 Kuula 1) Roni Hy...

Lue lisää

URHEILUKOULUT TAUOLLA

Koronavirustilanteen vuoksi on ohjeistettu perumaan harrastustoimintaryhmät, näin ollen joudumme laittamaan urheilukouluryhmät tauolle. Tiedotamme, kun asiaan tulee muutos.
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Lue lisää