Avoimet seuranmestaruusottelut + pituus ja keihäs

Hartolan Voima

26.09.2020

M 4-ottelu  100m

Loppukilpailu

1)   Seppo Hynninen                                             15,50            

2)   Kari Olkkonen                                              19,30             

     Jeremias Sankari                                           DNS              

N 4-ottelu  100m

1)   Jenna Tuominen                   IlmajKi                   15,40            

2)   Sari Olkkonen                                              15,90            

3)   Elina Kilpinen                                             16,00            

4)   Sanna Valjakka                                             16,70            

5)   Kerttu Vastamäki                                           16,80            

6)   Kristiina Harjula      ...

Lue lisää

Lasten seuranmestaruuskisat 18.9.2020

T5 40m

  1. Iida Vastamäki 9,6
  2. Emmi Järvinen 10,5
  3. Venla Rantala 10,9
  4. Iiris Kähönen 14,4

P5 40m

  1. Akseli Pesonen 10,1
  2. Jore Kojola 10,2
  3. Mauno Pesonen 15,0

T7 40m

  1. Ella Parkkinen 8,0
  2. Anna Vastamäki 8,1
  3. Eedla Kojola 8,8
  4. Silja Tonteri 9,3
  5. Nonna Hölttä 9,5
  6. Milla Liukkonen 10,1
  7. Lempi Kähönen 10,5

P7 40m

  1. Rene Hynninen 8,9
  2. Roope Halmekoski 9,5
  3. Masi Kojola 9,9

P9 60m

  1. Elias Parkkinen 11,0

T11 60m

  1. Olivia Miller 10,4
  2. Iitu Ylönen 10,5
  3. Vilma Salo 10,8
  4. Milla Virtanen 11,1
  5. Aada Mäyrä 12,0
  6. Julia Mäyrä 12,1

P11 60m

  1. Aleksi Ruoppi 9,7
  2. Roni Hynninen 11,3

T13 60m

  1. Saana Parkkinen 12,9

T5 pituus

  1. Iida Vastamäki 1,95
  2. Emmi Järvinen (SySi) 1,57
  3. Venla Rantala 1,23
  4. Iiris Kähönen 0,90

P5 pituus

  1. Akseli Pesonen 1,76
  2. Jore Kojola 1,71
  3. Mauno Pesonen 0,83

T7 pituus

  1. Anna Vastamä...
Lue lisää

Avointen aluekilpailujen 9.7.2020 tulokset

Hartolan avoimet aluekilpailut 9.7.2020

M Seiväs 1) Jukka-Pekka Hassinen RunClub 265.

M Kuula 1) Jussi Tukeva JalasjJa 14,68.

N Pituus 1) Edith Berden HKV 5,50.

N Kuula 1) Sari Olkkonen 7,89, 2) Mari Lehtosaari-Miller 5,93.

P9 Seiväs 1) Jyvä-Kasperi Koskela RiihimKi 175.

P9 Pituus 1) Veeti Seppälä NastNa 3,60, Tomas Mäkinen LahdA, Elias Parkkinen .

P9 Kuula 1) Jyvä-Kasperi Koskela RiihimKi 7,05, 2) Veeti Seppälä NastNa 4,89, Tomas Mäkinen LahdA DNS.

T9 Pituus 1) Viola Mäkinen HämeenlTa 3,09, 2) Lina Nieminen 3,02, 3) Iris Mäkinen HämeenlTa 2,77, 4) Lotta Koskela 2,73, 5) Elle Nieminen 2,48.

T9 Kuula 1) Viola Mäkinen HämeenlTa 5,01, 2) Lina Nieminen 4,87, 3) Iris Mäkinen HämeenlTa 3,53.

P11 Seiväs 1) Roni Hynninen HartVoi 115.

P11 Kuula 1) Roni Hy...

Lue lisää

Seurakisat 11.6.2020

Tulokset:

T5 40m

  1. Ida Vastamäki 9,2
  2. Emmi Järvinen 10,9
  3. Emma Liukkonen 25,4

P5 40m

  1. Jyri Mäkinen 10,0
  2. Akseli Pesonen 10,8
  3. Jore Kojola 11,0

T7 40m

  1. Anna Vastamäki 8,0
  2. Elle Nieminen 8,1
  3. Ella Parkkinen 8,6
  4. Eedla Kojola 8,7
  5. Nonna Hölttä 9,5
  6. Milla Liukkonen 9,6
  7. Julia Mäkinen 9,7

P7 40m

  1. Tarmo Korhonen 8,8
  2. Aleksi Heinonen 8,9
  3. Rene Hynninen 9,0
  4. Matias Rousi 9,2
  5. Roope Halmekoski 9,5
  6. Masi Kojola 9,7

T9 60m

  1. Lina Nieminen 11,0
  2. Helmi Rousi 13,5

P9 60m

  1. Matias Oras 10,9 ja Elias Parkkinen 10,9

3. Eemil Uurainen 11,5 4. samuel Miller 13,4

T11 60

  1. Olivia Miller 11,0
  2. Vilma Salo 11,1
  3. Milla Virtanen 11,2
  4. Iitu Ylönen 11,3
  5. Aada Mäyrä 11,4

P11 60m

  1. Aleksi Ruoppi 9,8
  2. Roni Hynninen 10,9

T13 60m

  1. Saana Parkkinen ja Adele Saine 10,7

P13 60m

  1. Joona Parkkinen 11,5
... Lue lisää

Sysmän Säästöpankin seurakisat 15.8.2019

SEURAKISAT 15.8.2019 YHTEISTYÖKUMPPANINA SYSMÄN SÄÄSTÖPANKKI

TULOKSET

T5 PITUUS

1.Eedla Kojola 1.91

2.Iida Vastamäki 1.76

3.Silja Tonteri 1.61

4.Milla Liukkonen 1.49

5.Ella Parkkinen 1.44

6.Annu Kobayashi 1.28

T5 60M

1.Ella Parkkinen 13,5

2.Eedla Kojola 13,8

3.Silja Tonteri 14,8

4.Iida Vastamäki 15,0

5.Annu Kobayashi 15,9

6.Milla Liukkonen 17,0

7.Emma Liukkonen 33,4

P5 PITUUS

1.Rene Hynninen 1.54

2.Jore Kojola 1.23

P5 60M

1.Rene Hynninen 15,6

2.Jore Kojola 18,1

T7 PITUUS

1.Anna Vastamäki 2.17

T7 60M

1.Anna Vastamäki 13,3

P7 PITUUS

1.Elias Parkkinen 2.37

2.Lenni Tonteri 1.94

3.Samuel Miller 1.85

4.Roope Halmekoski 1.70

5.Masi Kojola 1.64

6.Tarmo Korhonen 1.27

P7 60M

1.Elias Parkkinen 11,8

2.Lenni Tonteri 13,5

3.Samuel Miller 13,9

4.Tarmo Korhonen 14,3

4.Roope Halmekoski 14,3

6...

Lue lisää

Kuljetus-ja jätehuolto Hynnisen seurakisat 1.8.2019

Kuljetus-ja jätehuolto Hynnisen seurakisat 1.8.2019

Tulokset:

400m

T5

  1. Ella Parkkinen 1.58,2
  2. Eedla Kojola 2.05,7
  3. Milla Liukkonen 2.59,5
  4. Annu Kobayashi 3.09,8

P5

  1. Rene Hynninen 2.16,4
  2. Tiitus Kettu 2.26,1
  3. Lenni Koskela 2.28,0
  4. Jore Kojola 2.43,8

T7

  1. Elle Nieminen 1.48,5
  2. Lotta Koskela 2.00,4
  3. Taika Kettu 2.17,5

P7

  1. Elias Parkkinen 1.41,8
  2. Daniel Töllinen 1.59,1
  3. Arttu Töllinen 2.17,0
  4. Masi Kojola 2.31,5
  5. Tarmo Korhonen 4.01,1

T9

  1. Lina Nieminen 1.38,1
  2. Milla Virtanen 1.38,2
  3. Julia Mäyrä 2.06,8
  4. Iitu Palm 2.10,6

P9

  1. Otto Saarinen 1.34,6
  2. Roni Hynninen 1.52,1
  3. Emil Uurainen 2.02,1

600m

T11

  1. Suvi Fagerholm 2.28,2
  2. Olivia Miller 2.59,7
  3. Aada Mäyrä 3.01,2

T13

  1. Nella Koskela 2.38,8

Kuulantyöntö

T11  2,0kg

  1. Elina Yli-Talonen 5,94
  2. Vilma Salo 5,62
  3. Aada Mäyrä 4,75
  4. Olivia Miller 4,52
  5. Tiida Palm...
Lue lisää

MHY Päijät-Hämeen seurakisat 18.7.2019

MHY Päijät-Hämeen seurakisat 18.7

Tulokset 18.7.2019

T5 40m aitajuoksu

  1. Ella Parkkinen  11,2
  2. Eedla Kojola  11,5
  3. Milla Liukkonen  15,2
  4. Roosa Skyttä  34,9
  5. Emma Liukkonen 53,9

P5 40m aitajuoksu

  1. Rene Hynninen  14,4
  2. Lenni Koskela  21,6
  3. Jore Kojola  51,0

T7 40m aitajuoksu

  1. Lotta Koskela  9,6
  2. Emma Skyttä  10,3
  3. Hilla Hynynen  10,6
  4. Elle Nieminen 10,7

P7 40m aitajuoksu

  1. Elias Parkkinen  9,4
  2. Tarmo Korhonen  11,9
  3. Masi Kojola  13,2

T9 40m aitajuoksu (50cm)

  1. Milla Virtanen  10,5
  2. Lina Nieminen 10,6
  3. Julia Mäyrä  11,5

P9 40m aitajuoksu (50cm)

  1. Roni Hynninen  10,6

T11 60m aitajuoksu (60cm)

  1. Olivia Miller 13,7
  2. Tiida Palm  13,9
  3. Saana Parkkinen  14,4
  4. Eline Yli-Talonen  14,8
  5. Aada Mäyrä  15,2

T13 60m aidat (76,2cm)

  1. Nella Koskela  14,8

P13 60m aidat (76,2cm)

  1. Veeti Yli-Talonen  13,0
  2. Joona Park...
Lue lisää

Ansioniemen Sähkö- seurakisat 4.7

Seurakisat 4.7.2019 yhteistyökumppanina Ansioniemen sähkö Oy

Tulokset

T5 150m

  1. Eedla Kojola 37,3
  2. Ella Parkkinen 39,2
  3. Silja Tonteri 42,5
  4. Iida Vastamäki 43,5
  5. Milla Liukkonen 48,5
  6. Emmi Järvinen 57,5
  7. Venla Rantala 1,08
  8. Emma Liukkonen 1,25

P5 150

  1. Rene Hynninen 40,5

T7 150M

  1. Lotta Koskela 31,5
  2. Elle Nieminen 33,8
  3. Anna Vastamäki 35,3
  4. Eevi Heinonen 40,9

P7 150M

  1. Elias Parkkinen 29,9
  2. Aleksi Heinonen 34,6
  3. Lenni Tonteri 35,5
  4. Samuel Miller 36,5
  5. Tarmo Korhonen 37,2
  6. Veeti Rantala 43,7
  7. Masi Kojola 44,5
  8. Roope Halmekoski 45,5

T9 150M

  1. Lina Nieminen 29,2
  2. Milla Virtanen 30,1
  3. Julia Mäyrä 32,5

P9 150M

  1. Marius Vihermaa 29,5
  2. Roni Hynninen 30,4
  3. Eemil Uurainen 31,7

T11 150M

  1. Olivia Miller 27,7
  2. Vilma Salo 28,8
  3. Saana Parkkinen 29,4
  4. Aada Mäyrä 31,1

T13 200M

  1. Nella Koskela 36,4

P13 200M

  1. Joona Pa...
Lue lisää

Hippokisojen 6.6.2019 tulokset

Hippokisojen 6.6.2019 tulokset

JUOKSUT

T4  40m

  1. Annu Kobayashi 11,2
  2. Iida Vastamäki 11,7
  3. Hilma Palm 11,9
  4. Venla Rantala 13,3
  5. Emma Liukkonen 17.2
  6. Vilja Palm 19,2
  7. Iiris Kähönen 38,2

P4  40m

  1. Oliver Noronen 10,9
  2. Akseli Pesonen 12,8
  3. Jore Kojola 13,9
  4. Joona Kaukiainen 14.0
  5. Santtu Tuominen 18,6
  6. Mauno Pesonen 23,2

 T5 40m

  1. Eedla Kojola 9,6
  2. Ella Parkkinen 9,7
  3. Silja Tonteri 10.3
  4.  Nonna Hölttä 11.0
  5.    Milla Liukkonen 11,3
  6.  Sofia Pölkki 11,9

  P5 40m

  1. Rene Hynninen 9,9
  2. Leevi Mäntynen 12,3
  3. Kasper Heikkonen 13,4

T6 40m

  1. Anna Vastamäki 9,1
  2. Mimosa Rönkkö 9,3
  3. Eevi Heinonen 9,6
  4. Jasmin Salminen ja Aada Noronen 9,8

      6,   Emma Virlander 10,8

  1. Anni Kallio 11,2
  2. Elsi Kallio 12,5

P6  40m

  1. Aleksi Heinonen 9,0
  2. Tarmo Korhonen 9,2
  3. Roope Halmekoski 10,3
  4. Veeti Rantala 10,6
  5. Masi Kojola 10,9

T7  40m   ...

Lue lisää

Rautakauppala 23.5.2019 seurakisojen tulokset

Rautakauppala 23.5 seurakisojen tulokset

juoksut

T5 40m

  1. Eedla Kojola 9,7
  2. Ella Parkkinen 10,2
  3. Milla Liukkonen 11,1
  4. Iida Vastamäki 11,6
  5. Emma Liukkonen 18,4

P5 40m

  1. Rene Hynninen 10,3
  2. Jore kojola 39,6

T7 40m

  1. Elle Nieminen 8,7
  2. Anna Vastamäki 9,4

P7 40m

  1. Elias Parkkinen 7,7
  2. Lenni Tonteri 8,8
  3. Samuel Miller 9,3
  4. Aleksi Heinonen 9,7
  5. Roope Halmekoski 10,0
  6. Masi Kojola 11,0

T9 40m

  1. Iitu Ylönen 8,0
  2. Milla Virtanen 8,1
  3. Lina Nieminen 8,5
  4. Julia Mäyrä 8,7

P9 40m

  1. Roni Hynninen 7,8
  2. Eemil Uurainen 8,4

T11 60m

  1. Olivia Miller 10,7
  2. Saana Parkkinen 11,0
  3. Tiida Palm 11,3
  4. Aada mäyrä 12,1

P13 60m

  1. Joona Parkkinen 11,9

T15 100m

  1. Viivi Kupiainen 15,9

Hypyt

T5 pituus

  1. Ella parkkinen 1,68
  2. Eedla Kojola 1,62
  3. Milla Liukkonen 1,44
  4. Iida Vastamäki 1,37
  5. Emma Liukkonen 0,65

P5 pituus

  1. Rene Hynninen 1,37
  2. J...
Lue lisää